Menu
Pohledy
Tour guide Olomouc Tour guide Olomouc Tour guide Olomouc


Olomouc tour guide on facebook

Přidejte se ke mně na Facebooku! Ptejte se, sdílejte Vaše zážitky!

Join me on Facebook! Ask me, share your experience!

Mgr. Zdeněk Chupík foto on Instagram
Anketa
Chtěli byste na stránkách více informací o Olomouci?
Počet hlasů: 3300
Spolupracuji
Hotel Lafayette
Hotel Lafayette Olomouc ****

Házená Velká Bystřice
Házená Velká Bystřice

Hotel Alley Olomouc
Hotel Alley Olomouc ****

Střední Morava
Poznejte Střední Moravu, srdce a brány dokořán

Galerie Caesar Olomouc
Galerie Caesar Olomouc

Danuta Danuta Pešková - LICENCJONOWANY PRZEWODNIK PO PRADZE - Alfa i omega Pragi

Galerie Anděl Olomouc
Galerie Anděl v Olomouci
Statistiky
UNESCO TOUR GUIDE OLOMOUC – DOPORUČOVANÝ PROFESIONÁLNÍ VYHLÁŠENÝ PRůVODCE OLOMOUCÍ A FOTOGRAF –

UNESCO TOUR GUIDE OLOMOUC – DOPORUČOVANÝ PROFESIONÁLNÍ VYHLÁŠENÝ PRůVODCE OLOMOUCÍ A FOTOGRAF –

Originální dárek pro návštěvníky Olomouce – nechte se hýčkat službami profesionálního průvodce Olomoucí a krásnými fotografiemi – unesco guide – fremdenführer – Dienste des Stadtführers – olomouc-tour-guide-service

Profesionální průvodce Olomoucí Zdeněk Chupík rád fotí pro turisty a návštěvníky Olomouce

Olomouc má magickou sílu přitahovat nejen turisty z různých koutů naší vlasti, ale i z ciziny. Zahraniční návštěvníci i Češi často bloumají městem a nechávají se unést vnitřní krásou Olomouce, ale o co zajímavější může být komentovaná prohlídka města se zasvěceným profesionálním motivovaným průvodcem, který je současně lokálním patriotem?

Zde je jedno velice milé doporučení a poděkování, které jsem s díky obdržel současně s povolením toto poděkování na svém webu pro účely své reklamy a propagace zveřejnit:

We highly recommend inviting Zdenek as your guide - especially if you are English speakers. You will have a wonderful introduction to the city and its sights.

Dekuji, Zdenek!

Barbara and Tal Day
Alexandria, Virginia USA
September 15, 2017

Překlad: „Opravdu doporučujeme pozvat Zdeňka jako Vašeho průvodce – obzvláště pokud jste rodilí mluvčí angličtiny. Dostane se Vám skvělého úvodu k městu a jeho památkám¨

Děkuji Zdeňku!

Uebersetzung ins Deutsche: „Wir empfehlen es sehr, Zdeněk als Ihren Fremdenfuehrer einzuladen – besonders wenn Sie die englischsprechenden Muttersprachler sind. Sie bekommen eine wunderbare Einleitung zur Stadt Olmuetz und den Sehenswuerdigkeiten.

Danke Zdenek!


Bemerkung: (Mit Deutsch ginge es natuerlich auch! – sage ich)

Všichni, kteří se pro tuto komentovanou prohlídku rozhodli, jsou rádi, že mohou poznat historii Olomouce do detailů, a že jim jejich průvodce poodhalí roušku tajemství různých míst v historickém centru Olomouce, Olomouce mystické a poodhalení původu kořenů věcí může takové poznávání jistě učinit o mnoho atraktivnějším. Jak někdy říkám, je velice zajímavé si k perfektnímu obrazu zapnout i zvuk – tedy zasvěcený výklad vyhlášeného průvodce Olomoucí.

Takovým centrálním místem pro toulky Olomoucí je právě Horní náměstí se svou nespornou dominantou – Sloupem Nejsvětější Trojice, který je nedílnou součástí UNESCO a je součástí fotogalerií na webu. Komentovaná prohlídka Olomouce s Mgr. Zdeňkem Chupíkem je jistě i skvělým dárkem pro Vaše nejbližší, ale i pro firemní hosty a klienty, kteří sice mohou bydlet v některém z krásných olomouckých hotelů, ale zážitková turistika, tedy turistika s výkladem o pamětihodnostech města je nezapomenutelná a přispívá k tomu, že se hosté, turisté, návštěvníci ale i Olomoučané na komentované prohlídky rádi po čase opět vracejí. Vždyť Olomouc je skvělá destinace, která je na seznamu unesco i lonely planet a v roce 2012 byla Olomouc prohlášena za nejkrásnější město Česka, v roce 2013 to bylo ocenění TOP 10 evropská destinace a v roce 2014 to bylo 1. místo v TOP 50 „Secret Europe“.

Na Vaši návštěvu se velmi těší Zdeněk Chupík, Váš profesionální průvodce Olomoucí

Lidé se často ptají, jaké jsou nejčastější důvody pro návštěvu Olomouce?

Olomouc je úžasná destinace, cíl Vaší cesty, který Vás rozhodně nezklame. Je to skrytá perla Evropy, abych citoval slova světoznámého vyhlášeného průvodce turistů LONELY PLANET. Také zápis Sloupu Nejsvětější Trojice autora Václava Rendera na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 2000 byl velmi zaslouženým oceněním úsilí tohoto olomouckého patriota, který se během svého života zasloužil o zkrášlení našeho města hodnotnou architekturou, tedy krásnými památkami, které si budeme moci během naší komentované prohlídky Olomouce se spolehlivým průvodcem Zdeňkem Chupíkem moci společně prohlédnout a poznat je.

A jaké další otázky, že často při komentovaných prohlídkách Olomouce dostávám?

Tak například, pane Chupíku, proč má Caesarova kašna tvar šesticípé hvězdy? Kdo všechno je na kašně vyobrazen a proč se další dvě postavy pod Caesarem drží za ruce? A co pes, který věrně kouká za Caesarovým koněm? Toto jsou jen některé otázky, na které spolu budeme hledat a nacházet odpovědi, a které nám spolehlivě ukáží, proč procházet Olomoucí prohlídkou s profesionálním průvodcem, který je současně lokální patriot a na facebooku a na instagramu pro Vás již několik let fotí a zveřejňuje nové fotografie s tradičními i netradičními pohledy na své rodné město Olomouc.

Nové fotogalerie se vždy snaží zaznamenat aktuální dění, na které je Olomouc velice bohatá. Město Olomouc se proměňuje nejen ročními obdobími, dopadajícím světlem, ale i kulturními a sportovními akcemi, na které je Olomouc opravdu velice bohatá. Zahraniční turisté z velkoměst obdivují především volnost, s jakou se mohou městem pohybovat a také blízkost jednotlivých památek v centru města, jejich zachovalost, za což Olomouc vděčí skvělé práci zástupců města a jeho Památkového úřadu. Vždyť jsme druhá největší památková rezervace v České republice!!!

Olomouc je prostě úžasné turistické centrum. Informace o aktuálních prohlídkách naleznete na mém facebooku, ale prohlídky lze objednat i individuálně kdykoli po vzájemné dohodě. O informace si můžete napsat i na můj email zdenekchk@seznam.cz

Někteří známí se mě také ptají, proč jsem si vlastně zvolil práci profesionálního průvodce městem Olomoucí. Byl to zejména můj kmocháček neboli kmotr, který byl hlavním architektem v tomto úžasném městě, a který o Olomouci uměl velmi zajímavě a poutavě vyprávět a později mě ovlivnilo i množství knih a odborných publikací, které jsem přečetl, ale zejména i krása a fotogeničnost Olomouce, kterou jsem postupně od dětství objevoval i jako fotograf a později jsem se rozhodl fotit i jako profesionální fotograf a na komentovaných prohlídkách nabízím i možnost pořídit pro skupinu fotografie zrcadlovkou na památku.

A co je na Olomouci pozoruhodného?

Turista v Olomouci může totiž poznávat stavby románské, gotické, renesanční, barokní, funkcionalistické, novogotické, novobarokní a další. Tato architektonická pestrost na poměrně velice malé rozloze bývalé vojenské pevnosti je zárukou, že spokojení budou všichni návštěvníci našeho překrásného města Olomouce. V roce 2012 se například uskutečnila mezinárodní konference o BAROKU, které je právě v Olomouci mimořádně hojně zastoupeno. Olomoucké věže jsou dalším lákadlem pro turisty z blízkého i vzdáleného okolí. Nejvyšším veřejně přístupným pozorovacím místem v České republice je Jižní věž katedrály svatého Václava neboli Dómu, která po překonání 480 schodů nabízí dvanáctičlenné skupince překrásný výhled na Olomouc z výšky 90 metrů. Návštěvník je prohlídkou této věže i dalších věží ve městě vždy spolehlivě uchvácen a jen přízeň počasí může tento zážitek z komentované prohlídky Olomouce ještě umocnit. Tato vyhlášená vyhlídka na město by Vám rozhodně neměla uniknout. Další krásné výhledy nabízejí také věž kostela svatého Mořice, věž kostela svatého Michala nebo radniční věž na Horním náměstí. Na radniční věž můžete získat vstupenku a informace na Informačním centru města Olomouce, kde naleznete také velice ochotné a věci znalé pracovníky Informačního centra Olomouc. Z opačné strany máte skvělý výhled na město Olomouc z prostranství před BAZILIKOU MINOR na Svatém Kopečku u Olomouce, odkud můžete za příznivého počasí obdivovat dominanty Olomouce i získat širší pohled na úrodnou Hanou.

Těším se na Vaši návštěvu Olomouce a setkání při komentované prohlídce města.

Váš průvodce městem Zdeněk Chupík

Děkuji za velice pozitivní recenzi dvojici amerických turistů, kteří byli okouzleni naším krásným městem stejně jako mnoho jiných turistů, ale moc se jim líbily také průvodcovské služby, které jsem jim zde v Olomouci poskytl a napsali následující upřímné řádky doporučení:

Olomouc was our first stop on our first visit to the Czech Republic. From our research, we knew the city is full of interesting sites and treasures but needed on the ground guidance! We were disappointed to learn that the Tourist Info Center in the Square was closed for renovation for the first two days of our three day visit.

No worries! Zdenek to the rescue!

Zdenek provided an expert and most interesting introductory tour to the main sites of Olomouc, clearly a city whose history and features he knows well and loves, in perfect English. Generous with his knowledge, and with a photographer's eye, Zdenek guided us to the sights we had not yet found on our own and gave us ideas for follow up on subsequent days. When we expressed interest in attending an evening musical performance, he helped us locate two excellent options - Moravian Philharmonic Orchestra rehearsal and an organ concert at St. Morice church that was part of the 49th International Organ Festival. It was hard to choose - but went to the organ concert for the music and the beautiful church interior. It was packed. The right choice for us!

We highly recommend inviting Zdenek as your guide - especially if you are English speakers. You will have a wonderful introduction to the city and its sights.

Dekuji, Zdenek!

Barbara and Tal Day
Alexandria, Virginia USA
September 15, 2017

A co vše se s Olomoucí pojí? Tak například olomoucké tvarůžky, olomoucké syrečky, olomoucká dvě historická města, olomoucké nevšední zážitky, poznávání Olomouce, aquapark Olomouc, adrenalinové zážitky v Olomouci, akvária mořských ryb v zoo na Svatém Kopečku u Olomouce, letiště Olomouc, které letos slaví 100 let od svého založení, olomoucká překvapení, olomoucké krásy, olomoucké slavnosti, olomoucké festivaly, Dvořákova Olomouc, olomoucký festival varhaní hudby, olomoucké služby, spolehlivý lektor angličtiny a němčiny v Olomouci, olomoucká zákoutí, olomoucká zastavení, olomoucká tajemství, olomoucká dobrodružství, olomoucké kulturní památky, olomoucká druhá největší památková rezervace v ČR, olomoucký fotograf, olomoucká fotogenická místa, olomoucké fotoreportáže, olomoucké parkánové zahrady, olomoucké opevnění, olomoucká pevnost, olomoucké akce, olomoucké speciality, olomoucká radnice, zápis Olomouce do unesco, jedna ze dvanácti památek UNESCO v ČR, Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci, olomoucké kašny, olomoucké baroko, olomoucká zaalpská renesance, olomoucká zeleň, flora olomouc, FLORA Olomouc, olomoucké parky, olomoucké výstaviště, olomoucká předměstí, olomoucký spolehlivý průvodce, průvodce Olomoucí, Olomouc vyhlášený průvodce, kulturní Olomouc, olomoucké komentované prohlídky, olomoucká dvě historická města a nakonec průvodce Olomoucí Zdeněk Chupík, který se už jen těší na Vaši skvělou návštěvu a zprostředkování nezapomenutelných zážitků přímo pro Vás. Jedná se také o velice vhodný dárek pro Vaše blízké, obchodní partnery a přátele.

Mgr. Zdeněk Chupík
Váš průvodce Olomoucí a Kroměříží
www.olomouc-tour-guide.cz
Email: zdenekchk@seznam.cz
Tel.: 00420 605 700 186

© 2012